LEPŠÍ AKO OPPO? ISTE !!!

Panasonic predstavuje blu-ray prehrávač nielen v oblasti obrazu ale i zvuku: model DP-UB9000 ( názor Art Audio ).

Panasonic  DP- UB9000 ocenený EISA 2018 – 2019 prináša bezkonkurenčne kvalitný obraz a podporu technológií HDR10+ a Dolby Vision TM  a o excelentný zvuk sa stará rad originálnych technológií, okrem iného samostatné napájanie audiosystému  a nové antivibračné šasi, plus vďaka kompatibilite so systémami Google Assistant * a Amazon Alexa* možno nové systémy ovládať hlasom. 

Spoločnosť Panasonic predstavila na veľtrhu IFA 2018 špičkový blu-ray prehrávač DP-UB9000 s ultravysokým rozlíšením (UHD) a podporou technológií HDR10+* a Dolby VisionTM *. Prístroj prehráva obsah z blu-ray diskov (vrátane Ultra HD Blu-ray), z internetových zdrojov (Video On Demand, VOD) aj z pripojených USB zariadení. V predaji by mal byť od konca septembra 2018.

Prehrávač je vybavený obrazovým procesorom Hollywood Cinema Experience (HCX) a je vyvinutý priamo odborníkmi v Hollywoode. Vďaka tomu sa môžete tešiť na jedinečný divácky zážitok zodpovedajúci predstavám profesionálnych tvorcov.

Okrem skvelého obrazu ponúka model UB9000 tiež vynikajúci zvuk, na čom majú zásluhu predovšetkým analógové audio obvody vrátane samostatného napájania, špičkový D/A prevodník a vysoko kvalitný XLR výstup. Ku kvalite zvuku prispieva aj nové mimoriadne pevné antivibračné šasi s nízkym ťažiskom. Novinka prináša doposiaľ najlepší obraz a zvuk a dvíha latku v oblasti AV techniky ale i audio techniky ešte vyššie, čo potvrdilo aj tohtoročné ocenenie EISA v najvyššej kategórii UHD blu-ray prehrávačov.

Panasonic DP-UB9000 podporuje aj hlasové ovládanie prostredníctvom systémov Google Assistant ** a Amazon Alexa **. Stačí prehovoriť na niektoré zariadenie, ktoré je s týmito technológiami kompatibilné, a môžete pretočiť alebo zastaviť film bez nutnosti použitia diaľkového ovládača.

HDR v najlepšej forme

Panasonic DP-UB9000 podporuje technológiu HDR10+, ktorá obraz s využitím dynamických megadát priebežne optimalizuje. Ide o novú otvorenú platformu pre spracovanie HDR obrazu, ktorou vytvorili spoločne spoločnosti 20th Century Fox, Panasonic a Samsung. Okrem toho prehrávač podporuje technológiu Dolby Vision TM, ktorá posilňuje jas, kontrast aj živé farby v rôznych obrazoch a na rôznych zariadeniach.

Vysoko kvalitný obraz: vďaka technológiám firmy Panasonic sa budete cítiť ako v kine

O kvalitný obraz, jedinečné farebné podanie a tonálne prechody s využitím technológií vyvinutých vo vývojárskom centre Panasonic Hollywood Laboratory (PHL) sa stará najnovšia verzia procesora Panasonic HCX. Procesor HCX, ktorý bol vyvinutý v minulom roku, dokáže reprodukovať farby s maximálnou presnosťou a optimalizovať jas obrazu pri sledovaní filmu z Ultra HD blu-ray alebo z internetových zdrojov.

Presné spracovanie farieb

Farebné informácie sa v rozlíšení 4K v komprimovaných formátoch (napr. Ultra HD Blu-ray) vyskytujú v pomere 4: 2: 0, čo znamená, že sa v obraze nachádza približne štvrtina pôvodných odtieňov. Aby farby na obrazovke (s hĺbkou 4: 4: 4) vyzneli verne, vykonáva prehrávač takzvaný upsampling čiže interpoláciu. Pri základnej interpolačnej technike, tzv. dvojkrokovej, systém vyhodnocuje susedné body po stranách, hore aj dole, a podľa nich doplňuje chýbajúce pixely. Panasonic používa viackrokový proces, kedy farby upravuje podľa počtu podobných pixelov v každom smere. Signál 4: 2: 0 sa tak prevádza do hĺbky 4: 4: 4 oveľa sofistikovanejším spôsobom. Výsledkom je prirodzený obraz s priestorovou hĺbkou a živými farbami.

Model Panasonic DP-UB9000 je pre interpoláciu obrazu s rozlíšením Full-HD do 4K v optimálnej farebnej kvalite naviac vybavený aj pôvodným upscalingovým systémom 4K Direct Chroma.

[Aby systém fungoval podľa vyššie uvedeného popisu, je potrebné pripojiť prehrávač k televízoru kompatibilnému s parametrami 4K / 60p / 4: 4: 4 pomocou kábla s priestupnosťou 18 Gb / s. Pri spracovaní obsahu na Ultra HD Blu-ray má formát 4K / 24p dátový výstup 4: 4: 4/36-bit a formát 4K / 60p má výstup 4: 2: 2/36-bit.]

Optimálne spracovanie HDR

Dostupné množstvo HDR obsahu na diskoch aj v ponuke streamingových služieb stále rastie, vďaka čomu je čoraz dôležitejšia aj optimalizácia HDR obrazu. Okrem pôsobivého kontrastu záleží pri obraze z Ultra HD blu-ray prehrávačov aj na čo najlepšej kresbe detailov tak v jasných častiach, ako aj v tieňoch. Na tento účel využívajú nové prehrávače Panasonic tri nové technológie spracovania HDR.

 

1. HDR optimalizácia

TV prjímače s podporou HDR využívajú tzv. tonálne mapovanie, s ktorého pomocou prispôsobia jasový rozsah obrazu statickým megdátam. Vzhľadom na obmedzenia konkrétnych modelov nemožno však vždy dosiahnuť optimálny výsledok. Pokiaľ k mapovaniu dochádza v prehrávači, je kvalita HDR obrazu stabilná bez ohľadu na typ televízora. Pri spracovaní metódou spoločnosti Panasonic vzniká HDR obraz s vyšším rozlíšením, pričom tonálne mapovanie umožňuje upraviť úroveň jasu. K optimalizácii dochádza aj pri úprave bežného formátu HDR10 a televízneho vysielania.

 

2. HDR úpravy pre rôzne okolité prostredie a situácie

Všetky modely pre rok 2018 sú vybavené technológiou pre úpravu HDR obrazu, vďaka ktorej sa kresba v jasných častiach obrazu aj v tieňoch zobrazí maximálne verne bez ohľadu na okolité prostredie. V jasne osvetlenej miestnosti nie sú však tmavé scény tak dobre vidieť a situácia vyžaduje úpravu celkového jasu. A pretože sa HDR signál technicky líši od signálu so štandardným dynamickým rozsahom, bežná funkcia pre úpravu jasu nestačí. Panasonic DP- UB9000 je z tohto dôvodu vybavený vlastným systémom optimalizácie HDR signálu, čo umožňuje upraviť jas HDR obrazu podľa aktuálnej situácie. Stačí stlačiť tlačidlo HDR na diaľkovom ovládaní a vybrať si optimálne nastavenie.

2. Konverzia HDR na SDR (spätné tonálne mapovanie pre televízie so štandardným dynamickým rozsahom)

Funkcia Dynamic Range Conversion posilňuje jas a farebnú vernosť aj na televíznych obrazovkách bez HDR, takže obraz vyzerá lepšie ako pri prehrávaní z bežného blu-ray prehrávača.

Podrobnejšie informácie nájdete: https://www.panasonic.com/sk/consumer/domaca-zabava-a-hi-fi/prehravace-a-rekordery/blu-ray-prehravace/dp-ub9000.html

 Bližšie info získate tiež na  predajni  Art Audio . V prípade otázok nás kontaktujte na obchod@artaudio.sk, 0917 176 815 alebo 0905 304 744.