KEF LS 60 WIRELESS - AKTÍVNE HIFI STĹPY

Stĺpové reproduktory KEF LS 60 o level opäť vyššie.Hovorí sa, že keď je konečne niečo nové treba na to upozorniť.

Áno a je to nové, jeden z vrcholov  hi-fi roku 2022 je už istý, nový KEF LS 60 wireless systém ktorý má na to, aby pokračoval v kultovom charaktere KEF LS 50.

Pred desiatimi rokmi získal KEF skutočný trhák do portfólia pri príležitosti svojich 50. narodenín s modelom KEF LS 50. O desať rokov neskôr Briti opäť k narodeninám uvádzajú na trh výnimočnú repro zostavu: super štíhly stĺpový reproduktor, ktorý je dielom revolučného technologického vývoja.

Koncept KEF LS 60

Veľmi štíhly nový KEF LS 60 je široký len 13 centimetrov.

Každý, kto jednoducho predpokladá, že názov KEF LS 60 je ako KEF LS 50 ako stĺpový reproduktor s trochu vvýraznejšímy basmi, sa mýli. Technicky i akusticky je KEF LS 60  kombonáciou dvoch technologicky dokonalých modelov KEF LS 50 a KEF Blade. To znamená, že tu máme stredne vysoký koaxiálny driver (malý Uni-Q už 12. generácie) a nízkotónové pole, ktoré nájdete v modeloch Blade. Pre doplnenie je snáď, že symetrické usporiadanie štyroch basových reproduktorov na bočných stenách vytvára dokonale sférické basové vyžarovanie, zatiaľ čo Uni-Q implementuje ideál bodového zdroja zvuku pre stredné a vysoké frekvencie.

Uni-Q KEF LS 60 - rovnako ako najnovšia verzia KEF LS 50  je samozrejme vybavená materiálom MAT, ktorá účinne potláča poškodzujúce vybrácie hlavne pri dozadu vo vysokých frekvenciách.

Basové pole je však aj technickou pochúťkou a pozostáva z dvoch jednojadrových meničov. Priaznivci  KEF poznajú tento systém, v ktorom sú dve basové zložky tak tesne spojené, že majú dve kmitacie cievky a dve membrány, ale využívajú rovnaký pohon. Už aplikované i u subwoofer-a KEF KC 62, ktorý  je i vďaka svojmu dizajnu nesmierne úspešný.

Puzdro ako i dizajn sú však nezvyčajne jednoduché i elegantný nový model KEF LS 60 očarí tak zvukovým i dizajnovým prejavom.

Ako vždy u KEF, kvalita puzdra je dokonalá a farebná paleta je širšia ako u väčšine konkurencie.

INFO Získate  na  predajni  Art Audio. V prípade otázok nás kontaktujte na obchod@artaudio.sk, 0917 176 815 alebo 0905 304 744. 

Detailné technické info nájdete TU: https://eu.kef.com/products/ls60-wireless