PIEGA

PIEGA Switzerland.

Spoločnosť PIEGA bola založená v roku 1986 v Horgene pri Zürišskom jazere. Už vyše 25 rokov sa špecializuje na vývoj reproduktorov. Výrobou produktov tej najvyššej kvality sa za každých okolností snaží spĺňať tie najnáročnejšie štandardy. Koniec-koncov od reproduktorov sa vyžaduje hudba a jej autentická reprodukcia. Akýmkoľvek rušivým zvukom z reproduktora musí zabrániť použitie inteligentných prvkov, ktoré zaistia, že publikum audiofilov bude počuť iba jedinú vec – hudbu. Cieľ, o ktorý sa PIEGA usiluje, nie je o nič menší než vytvoriť zvuk s kvalitou živého vystúpenia priamo v obývačke poslucháča.

Team okolo zakladateľov spoločnosti Lea Greinera a Kurta D. Scheucha vytvára vďaka majstrovskému spracovaniu z každého výrobku jedinečné dielo. Spoločnosť PIEGA sa nemusí hanbiť označovať svoje výrobky sloganom „Vyrobené vo Švajčiarsku“. Je to práve švajčiarska presnosť, ktorá dodáva každému jedinému reproduktoru tú pravú „švajčiarsku“ kvalitu.

Perfektný zvuk – o ten sa usiluje PIEGA. Dôležitú úlohu pri vývoji každého nového modelu však hrá aj „životný štýl“. V našom záujme je dosiahnuť aj pôsobivý vzhľad reproduktora, hoci tento neplní základnú úlohu reprodukcie zvuku. Mal by však byť napriek tomu vizuálne čo najpríťažlivejší. Vďaka návrhu legendárneho dizajnéra Hannesa Wettsteina pôsobia reproduktory PIEGA nadčasovo elegantne a vyzerajú dobre v každej obývačke, či už v štandardnej hliníkovej verzii alebo úplne čierne či biele.

Všeobecne platí názor, že dobrý zvuk potrebuje veľký objem. Dômyselná technológia však umožňuje dosiahnuť presnú zvukovú reprodukciu aj „v malom balení“. Reprobedne PIEGA sa vyrábajú z trojtonových hliníkových blokov na jednom z najväčších lisov na hliník v Európe. Optimálna tuhosť reprobedne sa dosahuje vhodnou kombináciou jej hrúbky a tlmenia.

Vďaka vývoju páskového výškového reproduktora LDR (LDR = Linear Drive Ribbon) dokázala spoločnosť PIEGA prekonať presnosť reprodukcie zvuku a účinnosť tradičných kupolovitých výškových reproduktorov. V roku 2000 dosiahla spoločnosť PIEGA výrazný úspech pri predstavení koaxiálneho páskového systému. Vďaka tomuto revolučnému objavu je membrána výškového reproduktora obklopená strednofrekvenčnou membránou. Strednofrekvenčný a výškový reproduktor sa tak nachádzajú v rovnakej rovine vo všetkých troch osiach, a tým pádom sa ich referenčný bod zhoduje s priestorovým umiestnením.

Po vyše 20 rokoch výroby bol legendárny páskový výškový reproduktor LDR 2642 po prvý raz nahradený v sériovom reproduktore novo navrhnutým modelom MKII. Tento nový systém tvorí magnetický obvod s magnetickými šošovkami, ktoré zameriavajú silové pole magnetov na rovinu mimoriadne tenkej membrány, čím zvyšujú budiaci výkon. Ďalším prínosom je vylepšený dizajn, ktorý je výrazne kompaktnejší a s lepším tlmením. Nový materiál, z ktorého je vyrobená fólia, ďalej optimalizuje rozloženie a vylepšuje prenosové vlastnosti.

Reproduktory PIEGA sú výrobky povestné švajčiarskou presnosťou, ktoré sa vyrábajú individuálne a takmer výlučne ručne. Základnými princípmi filozofie, ktorá sa skrýva za značkou PIEGA, sú technológie, ktoré definujú nové trendy, estetický dizajn, odolnosť a jedinečnosť. Kombinácia tohto všetkého pomáha vytvárať vzrušujúci hudobný zážitok s prirodzeným vybudením všetkých emócií.

PIEGA Switzerland zastupuje ako distribútor spoločnosť Art Audio s.r.o. na Slovensku.

Detaily k aktuálnej ponuke a cenám nájdete na  http://www.artaudio.sk/cennik-piega.html

Viac informácií získate na mailovej adrese obchod@artaudio.sk alebo tel. číslach +421 905 304 744, +421 917 176 815, prípadne na www.artaudio.sk alebo  www.piega.ch.